Jazda pod samokontrolą…

W związku z długim czerwcowym weekendem, wielu kierowców wyrusza w trasy. Na drogach naszego regionu pojawi się więcej funkcjonariuszy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Oczywiście,  bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o rozwagę i o to by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.

Długi czerwcowy weekend to czas intensywnej pracy funkcjonariuszy. W tym czasie należy się spodziewać wzmożonych kontroli na drogach. Będzie więcej oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideo rejestratorami, które  są świetnym narzędziem w walce z kierowcami przekraczającymi prędkość. Poza kontrolami prędkości policjanci zwracać będą uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Ze względu na rozpoczęty już sezon motocyklowy na pomorskich drogach pojawili się fani jednośladów. Sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety, jak pokazują ostatnie wydarzenia, nie obywa się bez tragicznych w skutkach wypadków. Również statystyki wypadków z udziałem motocyklistów są bezlitosne. W zeszłym roku na pomorskich drogach doszło w sumie do 420 zdarzeń z udziałem jednośladów. W wypadkach śmierć poniosło 28 kierowców motocykli. Rannych zostało prawie 230 osób. Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i kultury na drodze. – powiedział asp. Marcin Kunka, Oficer Prasowy KPP w Starogardzie Gd

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *