Jako policjant dzwoni w nietypowej sprawie… Oddzwoń na 112 lub 997

POWIŚLE. Mieszkanka Malborka stała się ofiarą oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. „policjanta”.  Pokrzywdzona odebrała telefon od rzekomego „policjanta”, który poinformował ją, że córka miała wypadek w którym ucierpiała inna osoba i prosi aby jej pomóc. Ta pomoc polegała na przekazaniu pieniędzy. Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Prowadzone akcje profilaktyczne są coraz bardziej skuteczne. Wczoraj funkcjonariusze z Malborka otrzymali kilka zgłoszeń od starszych osób, które nie dały się oszukać.

Niestety wciąż zdarzają się przypadki w których osoby tracą zgromadzone oszczędności. We wtorek przed południem do pokrzywdzonej zadzwonił rzekomy „policjant”. Mężczyzna poinformował kobietę, że jej córka miała wypadek samochodowy w którym ucierpiała inna osoba. Oszust przekonał kobietę, że powinna wpłacić kaucję na poczet przyszłych należności min. za zniszczony samochód osoby poszkodowanej w wypadku. Kobieta chcąc pomóc córce zgodziła się na przekazanie pieniędzy, po które zgłosił się drugi przestępca podający się również za „policjanta”.

Policjanci apelują i proszą o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu od rzekomego „wnuczka”, „funkcjonariusza”, „krewnej” z prośbą o pomoc i przekazanie pieniędzy powinniśmy natychmiast:

  • – poinformować o takim zdarzeniu policję.
  • – potwierdzić otrzymaną informację u członków rodziny;
  • – zachować ostrożność i nie działać w pośpiechu;
  • – pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy osobiście.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *