W interesie małych i średnich przedsiębiorstw

GDYNIA. Przepisy prawa powinny być zrozumiałe dla każdego przedsiębiorcy. Należy upraszczać zapisy, aby były jasne i jednoznaczne – bez konieczności zatrudniania do ich interpretacji specjalistycznych kancelarii prawnych. O tych sprawach dyskutowano podczas spotkania zorganizowanego przez Pomorski Instytutu Społeczno-Samorządowy w Gdyni.

Podsumowano realizację „Programu badawczo-edukacyjnego mającego za zadanie zwiększenie możliwości skutecznego ubiegania się o udzielenie zamówień publicznych przez małych i średnich przedsiębiorców.”

W dniu 25 kwietnia br. w Gdyni odbyło się spotkanie podsumowujące realizację „Program badawczo-edukacyjnego mającego za zadanie zwiększenie możliwości skutecznego ubiegania się o udzielenie zamówień publicznych przez małych i średnich przedsiębiorców”. Program był realizowany przez Pomorski Instytut Społeczno-Samorządowy. Udział w nim wzięli przedstawiciele sektora MŚP z Pomorza.

Celem projektu było wsparcie małych i średnich przedsiębiorców biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Pomorskiego Instytutu Społeczno-Samorządowego, właściciele oraz pracownicy z małych i średnich przedsiębiorstw zajmujący się problematyką zamówień publicznych.

Uczestnicy spotkania wyrazili opinię, że program PISS był bardzo przydatny i efektem jego powinny być dalsze działania mające wprowadzić do ustawy „Prawo zamówień publicznych” wiele uproszczeń, zwłaszcza w zakresie udziału w krajowym rynku zamówień przez małych i średnich przedsiębiorców. W dyskusji podkreślano, że obecnie ustawa jest dość skomplikowana. Zwracano uwagę, iż często dochodzi do sytuacji, że oprócz grona ekspertów spośród najbardziej renomowanych kancelarii prawnych firmy z sektora MŚP mają utrudniony dostęp. Trudno także zrozumieć niektóre zapisy w ustawie bez specjalistycznej pomocy prawników.

Przepisy powinny być zrozumiałe dla każdego przedsiębiorcy.

Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że tak wartościowe przedsięwzięcia jak „Program badawczo-edukacyjny mający za zadanie zwiększenie możliwości skutecznego ubiegania się o udzielenie zamówień publicznych przez małych i średnich przedsiębiorców”, który został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego z Warszawy będą w przyszłości nadal realizowane.

(JD)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *