Inspiracja dla młodych twórców, temat do dyskusji dla dojrzałych

"telewizyjny popis"-tv show - 1995

Czesław Podleśny_”telewizyjny popis”-tv show – 1995

GDAŃSK.  Wernisaż wystawy rzeźb, grafik, rysunku i malarstwa nauczycieli Gdańskiej Szkoły Artystycznej  w GCH Manhattan. Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie. Organizatorzy wierzą, że prezentowane prace będą źródłem inspiracji dla młodych twórców i tematem dyskusji dojrzałych artystów oraz, że zaintrygują wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką i jej wartościami.

W Galerii Delikatesy Sztuki prezentować się będzie sześcioro artystów. Ich prace wystawione będą na kilkuset metrach kwadratowych. Zarówno w Galerii Delikatesy Sztuki (2 poz.), jak i na powierzchni CH Manhattan – poz.0.

Swoje prace zaprezentują: Adrianna Majdzińska, Marzena Gawrysiak, Joanna Jadczak-Wodzinowska, Czesław Podleśny, Paweł Karczewski oraz Wojciech Koniuszek.

Organizatorzy wierzą, że prezentowane prace będą źródłem inspiracji dla młodych twórców i tematem dyskusji dojrzałych artystów oraz, że zaintrygują wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką i jej wartościami.

Nauczyciele Gdańskiej Szkoły Artystycznej to praktycy z dużym doświadczeniem. Ich prace oglądać można w wielu miejscach, poczynając od prywatnych kolekcji przez uznane galerie krajowe i zagraniczne, na Muzeum Narodowym skończywszy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 września o godzinie 18.00

GCH Manhattan, poziom 2
al. Grunwaldzka 82

Informacje o artystach:

Czesław Podleśny

ur. 1959

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenera w Zakopanem. Studia na Wydziale Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 1980- 82 oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1982- 85. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. S. Kulona (1985). Wspólnie z Jerzym Foberem oraz Andrzejem Szarkiem założyciel grupy artystycznej „…Kim jesteś.” Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Wykładowca na amerykańskich uczelniach artystycznych. W 1993 był zaproszony przez Maryland Institute, College of Art. w Baltimore do przeprowadzenia programu artystycznego ze studentami oraz w 1994 był artystą- rezydentem zaproszonym przez Clay- Studio w Philadelphia i Pottery School w Tuscarora- Nevada. Prace w zbiorach: Muzeum Narodowe- Wrocław, Muzeum Okręgowe- Biała Podlaska, Muzeum Śląskie- Katowice, Firma Instal- Kraków, Stajkoski Organization- Niemcy oraz prywatnych- Polska, Niemcy, U.S.A., Anglia.

Strona internetowa: http://czeslawpodlesny.net/index.html

Adriana Majdzińska

ur. 1973r.

2000r dyplom na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Rysunku i Pracowni Podstaw Projektowania Plastycznego na Wydziale Rzeźby ASP w Gdańsku. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz sympozjach międzynarodowych we Francji, Niemczech, Szwecji, Litwie i Estonii. Jest laureatką nagród i stypendiów m.in. dwukrotnie stypendium oraz medal Prezydenta Miasta Gdańska, złoty medal na XX Salonie Rzeźby w Warszawie, nagroda GTPS za najlepszy debiut w dziedzinie rzeźby.

Marzena Gawrysiak

ur. 1978

2004 dyplom na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni Sławoja Ostrowskiego. Brała udział w wielu wystaw w Polsce i w Niemczech, m.in.:

1997- „Dlaczego…” wystawa indywidualna, Galeria Biała, Lublin.
2000- wystawa zbiorowa, Szpital Św. Ducha, Frombork
2001- wystawa zbiorowa „Erotyk w Spatifie”,Spatif, Sopot.
2003- wystawa zbiorowa, Cera Tech Center Hor- Grenzhausen, Niemcy.
2003- wystawa indywidualna, Filia DDK „Bronowice”, Lublin.
2003- „Kultur Schafft Land”, wystawa zbiorowa, Bendorf- Sayn, Niemcy.
2004- wystawa „Bella Italia- Italia Brutta”, Bendorf- Sayn, Niemcy.)

Jej działania obejmują nie tylko sztuki plastyczne, rzeźbę, ceramikę, lecz także malarstwo, instalacje, warsztaty plenerowe i akcje społeczne (m. in. happening w kolejce SKM, Mozaika w przejściu podziemnym w Gdańsku). Swoje prace sprzedaje w domach aukcyjnych w Warszawie (m. in DESA Unicum, Polswiss Art) oraz prywatnym kolekcjonerom.

Jest autorką bloga zakochajsiewsztuce.blogspot.com

Wojciech Koniuszek

ur. 1976

W 2002 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Zajmuje się malarstwem, linorytem, kolażem i ilustracją. Finalista konkursu „Obraz Roku 2001” organizowanego przez miesięcznik Art&Business. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie „Obserwatorium rzeczywistości” (2007 r.) i „Okolice portretu” (2009 r.). Prezentował także swoje prace na wystawach indywidualnych, m.in. w Galerii Bene Est w Szczecinie w 2003, Galerii ZPAP w Gdańsku (2007 r.) i Galerii Triada w Sopocie (w 2009 r.).

 

Joanna Jadczak-Wodzinowska

Urodzona w Kwidzynie, zamieszkała w Gdyni, mgr pedagogiki specjalnej (praca z terapii przez sztukę), dr językoznawstwa, pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Od przeszło sześciu związana z Gdańską Szkołą Artystyczną, jako studentka, a potem prowadząca zajęcia ceramiki oraz studentka grupy mistrzowskiej malarstwa.

Studiowała ceramikę i malarstwo pod kierunkiem Marzeny Gawrysiak, Adrianny Majdzińskiej, Jagody Modrakowskiej i Pawła Karczewskiego.

Inspirują ją podania, baśnie, legendy, taniec i teatr uliczny oraz świat przyrody, zwłaszcza formy oceaniczne i stworzenia morskie.

Wystawy:

„Oko Ryby”, wieża „Florian” w Nowym Porcie, 2012
„Re-Cykle”, Instytut Spraw Wszelakich w Sopocie, 2012
„Interior”, wystawa grupy mistrzowskiej w Gdańskiej Szkole Artystycznej w Gdańsku, 2013
Udział w wystawach zbiorowych GSA w Gdańsku.

Paweł Karczewski

1956

Ukończył Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. W 1980 otrzymał dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się pracą dydaktyczną w Gdańskiej Szkole Artystycznej oraz w Zespole Szkół Plastycznych Gdynia Orłowo.

Swoje prace wystawiał w wielu ośrodkach kultury w kraju i za granicą (m.in. Kanada, Waszyngton, Paryż, Sztokholm).

Michał Piotrowski
(gdansk.pl)
wystawa 3 manhatan wystawa 2 manhatan

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *