Grasują na cmentarzach

cmentarz-2-jw

POMORZE. Do tych kradzieży doszło na cmentarzu w Gdańsku przy ul. Łostowickiej. Gdy kobiety zajęte były porządkowaniem nagrobków swoich bliskich, złodziej zabrał im portfele z pieniędzmi i dokumentami.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i niektórzy ten okres i roztargnienie wykorzystują jako okazję do kradzieży. Przekonały się już o tym dwie mieszkanki Gdańska, którym złodziej zabrał portfele.

Policjanci rozpoczęli kontrole na cmentarzach i terenach przycmentarnych. Apelują, aby nie pozostawiać żadnych rzeczy bez nadzoru w trakcie porządkowania grobów bliskich.

Październik jest miesiącem, w którym wiele osób porządkuje groby bliskich, przygotowując je do Dnia Wszystkich Świętych. Zajęci porządkowaniem nagrobków często nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony i dokumenty pozostawiane na ławkach lub płycie nagrobka. Niestety, niektórzy ten okres i nasze roztargnienie wykorzystują jako okazje do kradzieży. Pierwsze takie zdarzenie odnotowaliśmy w ubiegłą sobotę (8 października br.), a kolejne trzy dni później. Do tych kradzieży doszło na cmentarzu przy ul. Łostowickiej. Gdy kobiety zajęte były porządkowaniem nagrobków swoich bliskich, złodziej zabrał im portfele z pieniędzmi i dokumentami.

Policjanci apelują. Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam niezbędne i nie pozostawiajmy żadnych rzeczy bez nadzoru. Dokumenty, telefon czy pieniądze trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży, nigdy na wierzchu.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i uniknąć podobnych zdarzeń, funkcjonariusze rozpoczęli kontrole na cmentarzach i terenach przycmentarnych. W sytuacji, gdy zauważą Państwo, że w waszym otoczeniu przebywają osoby podejrzanie się zachowujące i bez wyraźnego celu, zgłośmy to funkcjonariuszom bądź pracownikom cmentarza. Pamiętajmy jednak, że obecność policjantów na cmentarzu nie wystarczy. Sami także musimy zadbać o to, by nie dać złodziejowi okazji do kradzieży. Bądźmy czujni i przezorni. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *