Gosposia swobodnie „posprzątała” domek

KASZUBY. 39-letnia gosposia w trakcie sprzątania okradała właścicieli domu, u których była zatrudniona. W ciągu kilku miesięcy przywłaszczyła sobie m.in. odzież, bieliznę damską oraz tablet. Skradzione rzeczy miała w swoim mieszkaniu.

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej mieszkance gm. Władysławowo, która okradała pracodawcę podczas sprzątania jego domu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzaną na początku tygodnia. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. W jej domu śledczy zabezpieczyli skradzione przedmioty m.in. odzież oraz tablet o łącznej wartości niemal 4 tys. zł.

Wyjaśniając okoliczności sprawy mundurowi ustalili, że kobieta zatrudniona była w domu jednorodzinnym na terenie gm. Puck w charakterze gosposi. 39-latka wykorzystała możliwość swobodnego poruszania się po domu, który sprzątała i w ciągu kilku ostatnich miesięcy przywłaszczyła m.in. odzież, bieliznę damską oraz tablet.

Policjanci zatrzymali 39-latkę. Podczas przeszukania jej domu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione rzeczy. Mundurowi zwrócili jej właścicielom.

Wczoraj podejrzana została przesłuchana. Usłyszała zarzut kradzieży mienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *