Zginął pod kołami mercedesa, wszedł z pobocza

PUCK. Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce na trasie Żelistrzewo – Puck. Według ustaleń policji, kierowca osobowego mercedesa śmiertelnie potrącił pieszego, który wszedł na jezdnie wprost pod samochód. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i korzystanie z odblasków poprawiających widoczność na drodze.

Wczoraj około godz. 21.00 na trasie Żelistrzewo – Puck doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego. Według wstępnych ustaleń, osobowy mercedes z czterema osobami na pokładzie poruszał się w kierunku Pucka. Na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi z pobocza na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód wszedł mężczyzna w wieku około 50 – 60 lat, który zginął na miejscu.

Mimo reanimacji służbom ratunkowym nie udało się przywrócić  mu funkcji życiowych. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Funkcjonariusze proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pucku pod nr Tel. (58) 6745-222 lub 997, 112 wszystkie osoby, które mają informacje na temat tożsamości potrąconego mężczyzny.

Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 50-60 lat , szczupłej budowy ciała. Wzrost około 160 – 170 cm. Włosy krótkie siwe. W chwili zdarzenia ubrany w kurtkę z kapturem koloru czerwonego z szarymi wstawkami, granatowe dżinsy oraz niebieskie sportowe buty. Pod kurtką mężczyzna posiadał jasny półgolf.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze. Szczególną ostrożność policjanci zalecają w okolicach przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz poza obszarem zabudowanym podczas korzystania z poboczy drogi. Policjanci zwracają uwagę na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych – właśnie po zmroku, poza obszarem zabudowanym.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *