GODNOŚĆ – kwiaty dla Jana Pawła II


GDAŃSK. Stowarzyszenie GODNOŚĆ uczciło 12. rocznicę śmieci św. Jana Pawła  oraz 30 rocznicę wizyty papieża Polaka w 1987 r. na Wybrzeżu.

Święty Jan Paweł II był na Wybrzeżu, w trudnym okresie, gdy reżim Jaruzelskiego zwalczał opozycję, gdy w podziemiu  rodziła się Polska.

– Papież odnowił oblicze tej ziemi i podniósł Polaków na duchu – powiedział Czesław Nowak prezes Stowarzyszenia Godność.

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Godność” skupiającego działaczy opozycji antykomunistycznej, więzionych i represjonowanych w czasach PRL pamiętają o papieżu Polaku, św. Janie Pawle II. Spotkali się przy pomniku Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku, 2 kwietnia, w 12. rocznicę śmierci papieża. Mija także 30.rocznica wizyty Jana Pawła II na Wybrzeżu. U stóp pomnika złożono wiązanki kwiatów, odmówiono modlitwę dziękczynną i odśpiewano rotę. W spotkaniu udział wzięła eurodeputowana z Pomorza Anna Fotyga oraz działacze PiS, na czele z liderem samorządowców gdańskich Kazimierzem Koralewskim.

Zebrani wyrazili sprzeciw wobec upowszechnianiu spektaklu „Klątwa”, wystawianego w Teatrze Powszechnym  w Warszawie, określanego jako prowokacja, skandal, jako „sztukę obrazoburczą”.
Stanisław Fudakowski, sekretarz Stowarzyszenia przedstawił OŚWIADCZENIE GODNOŚCI, w którym czytamy m.in.:

Zawiadomiliśmy prokuraturę krajową, prezydenta Warszawy i premier Beatę Szydło. Żądamy odwołania gorszących przedstawień oraz wstrzymania dofinansowania Teatru Powszechnego przez podatników i ukarania winnych za zaistniałą sytuację.

My, członkowie Solidarności nie możemy się zgodzić na obrażanie bliskich nam Polakom wartości chrześcijańskich pod pretekstem poszerzania granic wolności sztuki.

Eurodeputowana Anna Fotyga powiedziała:

Sprawa tego spektaklu mocno Polakami wstrząsnęła. Taka prowokacja uderza w sedno naszych wartości, a to byłaby gdzie indziej niedopuszczalna. Widziałam dużo nowoczesnych sztuk. Ale nigdy nie spotkałam tak przykrego, obrazoburczego przedstawienia jak to, o którym mówimy.

FOTORELACJA: Fot. Zdjęcia GODNOŚĆ

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *