Giedrojć z „Solidarności” głównym inspektorem pracy

giedrojc roman kadr1

Roman Giedrojć w Telewizji Kablowej Kanał 6

POMORZE. Roman Giedrojć, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowym Inspektoracie w Gdańsku, zostanie szefem Państwowej Inspekcji Pracy. Otrzymał pozytywną rekomendację  sejmowej Rady Ochrony Pracy.
Roman Giedrojć jest szefem słupskiej Delegatury Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego z ramienia PiS, był posłem na Sejm RP III kadencji w latach 1997-01 z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W latach  2006-2008 pełnił funkcję zastępcy głównego inspektora pracy. Z Państwową Inspekcją Pracy jest związany od 1985 roku.
W czwartek, 28 stycznia br. podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej posłowie zaopiniowali odwołanie Iwony Hickiewicz i powołanie Giedrojcia.
– Jeżeli zostanę powołany, postawię na pozytywne oddziaływanie Inspekcji Pracy w zakresie warunków pracy – powiedział Roman Giedrojć, pytany o priorytet swej działalności. – Chcę wrócić do starej praktyki, w której wyspecjalizowany inspektor, uzbrojony w legitymację PIP, będzie wchodził do zakładu pracy, by dokonać kontroli. Umocowanie prawne inspektora winno być takie, by nie musiał on sięgać po dodatkowe upoważnienia, by być skutecznym. Stawiam na wysoką specjalizację inspektorów. Przecież  zderzają się oni w swej pracy z prawnikami korporacji. Muszą mieć więc wystarczającą wiedzę, by stawić im czoła. Podejmę zatem współpracę z wyższymi uczelniami i instytutami naukowo-badawczymi.(źródło: solidarnosc.org.pl)

Roman Giedrojć

Urodzony 28 lutego 1950 r. w Bydgoszczy, od 35 lat mieszkaniec Słupska, żonaty, ojciec dwojga dorosłych dzieci.
Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie (kierunek: konstrukcje i eksploatacja maszyn rolniczych), Akademii Rolniczej w Lublinie (specjalność: technika i energetyka), ponadto na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończył Podyplomowe Studia w zakresie prawa pracy.
Wieloletni pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.
Za zasługi w zakresie ochrony pracy odznaczony brązowym i złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Poseł na Sejm RP III kadencji w latach 1997-2001, z listy Akcji Wyborczej Solidarność m.in.:

  • Przewodniczący Podkomisji ds. zmian w prawie pracy,
  • Członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP V kadencji 1997-1998,
  • Wiceprzewodniczący  Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP VI kadencji 1998-2001.

Zastępca Głównego Inspektora Pracy w Warszawie w latach 2006-2008.
Członek Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy – SLIC (Senior Labour Inspectors Committee) w latach 2006-2008.
Obecnie kieruje Oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy w Słupsku.
Wykładowca prawa pracy.
Od 1980 r. członek NSZZ „Solidarność”.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Morskiego – Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego.
Radny Sejmiku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Obszary zainteresowania: ochrona zdrowia i pomoc osobom potrzebującym, oświata, bezpieczeństwo publiczne i rozwój infrastruktury.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *