Gang letniskowy rozbity. Kradli wszystko co dało się wynieść

KASZUBY. Rozbito grupę włamywaczy. Zatrzymano 8 mężczyzn i kobietę – mieszkańców powiatu kartuskiego. Usłyszeli łącznie kilkadziesiąt zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zabierali wszystko co można było wynieść: elektronarzędzia, narzędzia, sprzęt rtv, a nawet wkład do kominka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z funkcjonariuszami z Sulęczyna zatrzymali 9 osób w wieku od 16 do 35 lat. podejrzewanych o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzani włamywali się głównie do domków letniskowych na terenie całego powiatu skąd kradli wszystko co się dało, elektronarzędzia, motory po wkład do kominka włącznie.

Funkcjonariusze ustalili, że kradli w okresie od końca grudnia 2015 r. do lutego br. Według pracujących nad sprawą policjantów sprawcy działali w różnych konfiguracjach, a ich łupem padało wszystko co można było spieniężyć. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy i na chwilę obecną ustalają pokrzywdzonych co pozwoli ocenić też wartość strat.

Ósemka zatrzymanych usłyszała już zarzuty licznych kradzieży z włamaniem za co grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności natomiast o dalszym losie 16 latka zadecyduje sąd rodzinny. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *