Fachowcy od jakości wody nurkują w zakamarkach po kosztowności

POMORZE. Nieznane osoby podające się za pracowników instytucji, m.in. wodociągów pod pretekstem sprawdzenia jakości wody oraz drożności rur próbują wejść do mieszkań. Gdy gospodarze są zajęci sprawdzaniem jakości wody, „fachowcy” penetrują szafki i zakamarki w poszukiwaniu kosztowności…

Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do domów osób nieznajomych, nawet jeśli powołują się na instytucję lub ważną sprawę. Dla własnego bezpieczeństwa, należy zweryfikować powód dla którego obca osoba chce wejść do naszego mieszkania, np. dzwoniąc do instytucji, która ją do nas wysłała.

Policjanci ponownie przestrzegają przed wpuszczaniem do domów osób nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś instytucję lub ważną sprawę. Dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie osoby starsze, pod żadnym pozorem nie powinny otwierać drzwi i wpuszczać obcych osób do mieszkania. Jeżeli dojdzie już do sytuacji, że zaprosimy do mieszkania nieznajomych, nie należy pozostawiać ich samych. Trzeba zwracać również uwagę na grupy trzy-czteroosobowe, które przychodzą do mieszkania i proponują zakup np. dywanów, pościeli, sztućców po niezwykle okazyjnych cenach. Odwracając w ten sposób uwagę gospodarzy dokonują penetracji mieszkania, a następnie kradzieży wartościowych rzeczy i pieniędzy.

Wczoraj około godziny 12.30 do mieszkania mieszkańców Sopotu, za ich zgodą, weszli kobieta i mężczyzna podając się z pracowników wodociągów. Osoby pod pretekstem sprawdzenia szczelności rur wodociągowych i kanalizacyjnych weszły do mieszkania. Jak ustalili policjanci, złodzieje kazali swoim ofiarom spuszczać wodę pod pozorem sprawdzenia jej jakości oraz szczelności rur, a w tym czasie ukradli z mieszkania oszczędności 89-letnich mieszkańców miasta. Kiedy pokrzywdzeni zorientowali się, że zostali okradzeni, powiadomili policjantów.

Prawdopodobnymi sprawcami kradzieży była kobieta i mężczyzna w wieku około 45-50 lat. Kobieta miała szczupłą sylwetkę, pociągłą twarz, wzrost około 160-170 cm, na głowie miała założoną czapkę zimowa w jasnym kolorze. Mężczyzna o tęgiej budowie ciała, wzrost około 170 cm, okrągła twarz z zarostem, na głowie założoną miał czapkę zimową w ciemnym kolorze.

Prosimy każdego, kto zauważy, że w pobliżu osiedli, domostw lub mieszkań sąsiadów kręcą się nieznajomi, aby powiadomił niezwłocznie Policję dzwoniąc pod numer 58 521 62 22 lub numer telefonu alarmowego 997. Należy również pamiętać, że czujność sąsiedzka jest niezwykle ważna i może niejednego z nas uchronić przed kradzieżą, włamaniem lub inną sytuacją narażającą na straty. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *