Facet z plecakiem chciał uprowadzić 2-letnie dziecko

Policja _ tel_alarmowy. Fot_serwis_CZAS

GDYNIA. Kobieta z dzieckiem i babcią oczekiwali na trolejbus. Podszedł do nich nieznany mężczyzna z plecakiem. Na przedramionach posiada wzorzyste tatuaże. Próbował odebrać z rąk matki małoletnie dziecko.

Policjanci z komisariatu w Chyloni ustalają okoliczności usiłowania uprowadzenia 2 – letniego dziecka, do którego doszło w dniu 7 sierpnia br. ok. godz. 16 na przystanku ZKM w Gdyni przy ul. Chylońskiej. Nieznany mężczyzna próbował odebrać dziecko z rąk 34 – letniej mieszkanki Gdyni, w czasie, gdy kobieta oczekiwała na trolejbus. Na miejscu interweniowały postronne osoby, które powstrzymały sprawcę.
Policjanci apelują do osób, które były świadkami opisanego zdarzenia o pilny kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni pod nr tel. 58-66-21-355 lub 997.
7 sierpnia br. około godz. 16 na przystanku ZKM przy ul. Chylońskiej w Gdyni znajdującym się w pobliżu marketu miało miejsce usiłowanie uprowadzenia 2-letniego dziecka, które było pod opieką matki i babci. W czasie oczekiwania na przyjazd trolejbusu, do kobiet podszedł nieznany mężczyzna, który próbował odebrać z rąk matki małoletnie dziecko.
Na miejscu interweniowali naoczni świadkowie tej sytuacji, którzy powstrzymali napastnika. Pomocy udzielała także załoga Pogotowia Ratunkowego wezwana na miejsce przez osoby postronne.
Kobieta z miejsca zdarzenia odjechała trolejbusem na przystanek końcowy w Cisowej, skąd powiadomiła Policję. Funkcjonariusze pomimo sprawdzeń nie zdołali zatrzymać napastnika oraz ustalić jego tożsamości.

Rysopis wskazanego sprawcy:
Mężczyzna w wieku ok. 30 lat, wzrost ok. 170 cm, szczupły, wysportowany. Na przedramionach posiada wzorzyste tatuaże.
Ubrany był w żółtą koszulkę, szorty koloru khaki o długości 3/4, na plecach miał założony czarny plecak.

– Świadków zdarzenia prosimy o pilny kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni pod nr tel. 58-66-21-355 lub 997 – powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, kom. Michał Rusak.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *