Ewolucja Kierzkowskiego

_kierzkowski2

Kierzkowski Fot. http://www.zimbio.com

_kierzkowski1

Kierzkowski Fot. http://www.zimbio.com

GDAŃSK. Światowy sukces funkcjonariusza Służby Więziennej z Gdańska. Ewolucja gimnastyczna została nazwana nazwiskiem gdańszczanina, funkcjonariusza Służby Więziennej! Tak zadecydowała Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna. Ewolucja Kierzkowskiego.

Na co dzień jest funkcjonariuszem Służby Więziennej. Pełni służbę jako strażnik działu ochrony w Zakładzie Karnym w Gdańsku – Przeróbce. Poza godzinami służby jest uznanym w świecie zawodnikiem w dziedzinie gimnastyki sportowej. St. szer. Adam Kierzkowski po raz kolejny zadziwił nas swoimi wybitnymi osiągnięciami.

Jako trzeci na świecie Polak wpisał się na stałe do historii światowej gimnastyki. Decyzją Międzynarodowej Komisji Technicznej (FIG) element, który jako pierwszy na świecie wykonał na drążku, został wpisany do tabeli elementów gimnastycznych.

Zwyczajowo nowo wykonana ewolucja zyskuje nazwę w postaci nazwiska wykonawcy, który jako pierwszy go wykonał. Mamy więc „ewolucję Kierzkowskiego”. Piatti stretched with ½ turn to mixed el-grip nad back uprise to handstand. Inaczej – ze Sztaldera, Tkaczow z półobrotem do chwytu odwróconego.

Ewolucję można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=k3wnG4zneh8
https://www.youtube.com/watch?v=sMLDBVE0SkI&feature=youtu.be

To nie pierwsze, choć na pewno największe osiągnięcie st. szer. Adama Kierzkowskiego. Do tej pory dwukrotnie był finalistą Mistrzostw Świata, brązowym medalistą Mistrzostw Europy i wielokrotnym medalistą Pucharu Świata. Jako jeden z niewielu Polaków został odznaczony złotą odznaką World Class Gymnast.

Jako aktualny Mistrz Polski przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Europy oraz kolejnych edycji Pucharu Świata.

mjr Robert Witkowski

_kierzkowski3

Kierzkowski w pracy. Fot. Służba Więzienna

_kierzkowski4

Kierzkowski nagrodzony. Fot. Służba Więzienna

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *