Docieranie do prawdziwej biedy ze Szlachetną Paczką

Szlachetna Paczka LogoSzlachetna Paczka jest akcją charytatywną o charakterze ogólnopolskim, która ma na celu pomoc rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym.

To już czternasta edycja akcji. W 2013 r. Paczka dotarła do 17.684 rodzin w potrzebie, czyli ok. 70.000 osób. Paczki robiło prawie 530.500 darczyńców, a średnio pomoc dla jednej rodziny przygotowywało 30 osób. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 33.123.005 zł, a średnia wartość paczki dla jednej rodziny 1.873 zł.
W tym roku chcielibyśmy osiągnąć jeszcze lepszy wynik, ale nie będzie to możliwe bez pomocy wolontariuszy, których pragniemy pozyskać m. in. poprzez promocję naszej akcji w mediach.

W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wiedzy o rekrutacji na SuperW – wolontariuszy Szlachetnej Paczki, która trwa na stronie www.superw.pl do 30 września br.

Jakub Bartczuk

Asystent do spraw Promocji

w województwie pomorskim

SuperW – CZYLI JAK ZOSTAĆ KIMŚ WYJĄTKOWYM

Zjednocz potrzebujących pomocy i pomagających w swoim mieście!
Nie bój się wkroczyć w świat niezawinionego ubóstwa tak, aby dzięki Twojemu zaangażowaniu udało się uzyskać wsparcie dla jak największej liczby osób! Wejdź na stronę www.superw.pl i dołącz do projektu, który odmieni Twoje życie!

Kim jest SuperW?

SuperW to wyjątkowy wolontariusz, działający w ramach Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka jest akcją charytatywną o charakterze ogólnopolskim, która ma na celu pomoc rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same. Przez ostatnie 13 lat projekt zataczał coraz szersze kręgi, włączając w pomoc coraz większą liczbę darczyńców i wolontariuszy.

Najważniejsze w Szlachetnej Paczce jest spotkanie z prawdziwie potrzebującymi. To również pomoc we wzrastaniu trzech grup społecznych: wolontariuszy, darczyńców i osób, które potrzebują wsparcia. Wszystkie grupy wzajemnie na siebie wpływają, a Paczka pośredniczy w ich kontakcie.

W 2013 r. Paczka dotarła do 17.684 rodzin w potrzebie, czyli około 70.000 osób. Paczki robiło prawie 530.500 darczyńców, a średnio pomoc dla jednej rodziny przygotowywało 30 osób. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 33.123.005 zł, a średnia wartość paczki dla jednej rodziny 1.873 zł. Może w tym roku – właśnie dzięki Tobie – uda się pobić ten wynik?

Co robi SuperW?

SuperW jest osobą, która dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni
są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze odnajdują potrzebujących w swoim mieście, spotykają się z nimi w ich domach, diagnozują sytuację i podejmują decyzję o włączeniu do projektu, wybierając te rodziny, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji. Wolontariusz współpracuje też z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz z innymi wolontariuszami w swoim rejonie w ramach poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu, do którego darczyńcy przywożą paczki, transportu paczek i przekazywania darczyńcom informacji zwrotnej o przyjęciu prezentów.

Dla potrzebujących spotkanie z wolontariuszami niejednokrotnie jest ważniejsze, niż pomoc materialna. Dla 74% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu!

Gdzie działa SuperW?

Szlachetna Paczka podzielona jest na rejony. Rejonem może być średniej wielkości miejscowość, dzielnica dużego miasta lub kilka mniejszych miejscowości sąsiadujących ze sobą.  Na czele rejonu stoi lider, który zarządza pracą wolontariuszy i realizuje projekt. Na stronie www.superw.pl w zakładce „Zgłoś się” znajduje się szczegółowa mapa rejonów, które zostały utworzone w poszczególnych województwach – to Ty zdecydujesz, w którym rejonie chcesz działać! Jeżeli w Twoim miejscu zamieszkania nie został utworzony rejon, możesz go poszukać w pobliskiej miejscowości – żeby to zrobić, wpisz odpowiednią liczbę kilometrów w polu „jak daleko szukać”. Dzięki temu wyświetlą się rejony (w postaci zielonych sześcianów), które są najbliżej Twojej miejscowości. Do nich możesz się zgłosić!

Kto może zostać SuperW?

Jeżeli najpóźniej w dniu 4 listopada br. skończysz 18 lat, a ponadto jesteś osobą energiczną, odpowiedzialną, samodzielną i wytrwałą, lubiącą wyzwania i pracę na wysokich obrotach, która kocha ludzi i chce mądrze pomagać, nie zwlekaj, wypełnij formularz i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

Co zyskasz zostając SuperW?

Zostając SuperW zyskujesz przede wszystkim radość niesienia pomocy. Ponadto masz realną możliwość zmiany miejsca, w którym mieszkasz. Dodatkowo, bierzesz udział w szkoleniach, rozwijasz cenione na rynku pracy kompetencje: komunikacji interpersonalnej i zarządzania swoim czasem. Masz również szansę sprawdzenia się w działaniu i zyskania nowej paczki przyjaciół i znajomych.

Nie zwlekaj, zgłoś się już dzisiaj – połącz potrzebujących pomocy i pomagających i bądź częścią Drużyny SuperW!

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *