Desperat zapił tabletki alkoholem i stanął na moście, aby rzucić się do Wisły

most 2  Daniel Dempc

Most Tczewski. Fot. Daniel Dempc

KOCIEWIE/TCZEW. Młody 20-letni mężczyzna stanął za bramką mostu tczewskiego, trzymał się oburącz poręczy i szykował się do skoku. Dwie godziny przed zdarzeniem zapił dużą ilość tabletek alkoholem. Chciał skoczyć z mostu do Wisły…

W miniony poniedziałek (7 marca br.) po godz. 10.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na moście tczewskim jest młody mężczyzna i najprawdopodobniej zamierza skoczyć do rzeki. Natychmiast w to miejsce dyżurny wysłał policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego – sierżanta sztabowego Karolinę Las i starszego posterunkowego Mateusza Jeżewskiego.

Interweniujący funkcjonariusze na moście kolejowym zauważyli po zewnętrznej stronie barierek mężczyznę, który trzymał się oburącz poręczy. Policjanci rozmawiając z nim dowiedzieli się, że dwie godziny przed zdarzeniem 20-latek zażył dużą ilość tabletek zapijając alkoholem. Mundurowi widząc, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo wciągnęli go na bezpieczną stronę mostu.

Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił do szpitala. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *