Pirat drogowy stracił prawko – za 125 km/h

pol lebork pirat

POMORZE ZACH. Przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej 37-latek, który w Lęborku na terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, prowadził auto z prędkością 125 km/h.

Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i ukarali go mandatem. Za to wykroczenie mężczyzna będzie też miał na swoim koncie 10 punktów karnych.

Wczoraj po południu policjanci z lęborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 37 – letniego mieszkańca Słupska, który w Lęborku na ulicy Abrahama kierował skodę z prędkością 125 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Funkcjonariusze ukarali go za to mandatem w wysokości 400 zł, 10 punktami karnymi i zatrzymali jego prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi od maja 2015 roku przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, 37-latek pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem przez najbliższe trzy miesiące. Przypominamy, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale jest też jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *