Dachowanie po poślizgu. Kierowca zmarł w szpitalu

pol-wypadek-smierc

POMORZE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na trasie Czersk-Brusy. Kierujący fiatem ducato nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze. Siła uderzenia wybiła pojazd na wysokość kilku metrów, auto uderzyło w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń 27-letni mieszkaniec Słupska po trzech godzinach zmarł w szpitalu.

4 stycznia około godziny 14.00 dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie, że na trasie Czersk-Brusy doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letni kierowca fiata nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, gdzie na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, uderzył w skarpę i dachował. Siła uderzenia wybiła pojazd na wysokość kilku metrów po czym auto uderzyło w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń 27-letni mieszkaniec Słupska po trzech godzinach zmarł w szpitalu. Teraz śledczy szczegółowo wyjaśnią przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Zadbajmy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem szczególnie w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które powodują m.in. śliską nawierzchnię. Pamiętajmy również, żeby za kierownicę siadać wypoczętym, bo bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *