Atak w drodze! Cenna każda sekunda – uratowali kierowcę

pol gdynia policjanci 27706

GDYNIA. Świadkowie widzieli niecodzienne manewry peugeota, który po utracie panowania zatrzymał się na chodniku. Natychmiast zaalarmowali policję, byli przekonani, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratunkowej uratowali życie 70 – letniemu mężczyźnie, które zasłabł za kierownicą pojazdu. Policjantów zaalarmowali świadkowie zdarzenia, którzy byli przekonani, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, mundurowi szybko ocenili, że to nie alkohol, a zły stan zdrowia mężczyzny był przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

Funkcjonariusze wybili szybę, a po wejściu do pojazdu udzielili kierowcy pomocy, między innymi poprzez udrożnienie dróg oddechowych. Dzięki policyjnej interwencji 70 – latek karetką pogotowia trafił do szpitala.

21 grudnia około godziny 14 dyżurny gdyńskiej komendy został zaalarmowany, że na ulicy Morskiej w okolicy Estakady znajduje się nietrzeźwy kierowca. Świadkowie widzieli niecodzienne manewry peugeota, który po utracie panowania zatrzymał się na chodniku. Pierwszy na miejscu zdarzenia zjawił się zmotoryzowany patrol z komisariatu w Chyloni.

Policjanci natychmiast zorientowali się, że kierowca nie jest nietrzeźwy, ocenili, że to atak choroby spowodował utratę panowania nad pojazdem.

Aby udzielić pomocy mężczyźnie policjanci wybili boczną szybę, ponieważ drzwi auta były zablokowane. Dzięki posiadanym umiejętnościom, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy, między innymi udrożnili choremu drogi oddechowe i odchylili fotel w pozycji leżącej. Do przyjazdu załogi Pogotowia Ratunkowego kontrolowali stan zdrowia 70 – letniego kierowcy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Podczas ratowania ludzkiego życia cenna jest niemalże każda sekunda.

Trafna ocena sytuacji, zdecydowanie na miejscu zdarzenia oraz umiejętnie udzielona pomoc przez gdyńskich policjantów ocaliła kierowcy życie.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *