Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej podejrzewany o morderstwo

pol morderstwo gda

GDAŃSK. Zatrzymano 49-letniego mężczyznę poszukiwanego przez francuski wymiar sprawiedliwości. Jest on podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 18 lat temu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mieszka na terenie powiatu gdańskiego. Policjanci ustalili gdzie przebywa i zatrzymali go w miejscu pracy w Gdańsku. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez stronę francuską, 49-latek, były żołnierz Legii Cudzoziemskiej podejrzewany jest o morderstwo. Do zdarzenia doszło 18 lat temu, a polscy policjanci na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania poszukiwali tego mężczyzny od miesiąca.

Dzisiaj został doprowadzony do sądu i tymczasowo aresztowany do czasu podjęcia decyzji przez sąd, po otrzymaniu materiałów z Francji. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *