Budujesz flotę pojazdów w swojej firmie Zrób to mądrze – skorzystaj z leasingu i płać za przejechane kilometry

Firmy mają różne potrzeby, gdy mowa o pojazdach. Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, które nie może obyć się bez samochodów w codziennej działalności, to – zamiast wydawać oszczędności – skorzystaj z leasingu.

Leasing – czy to opłacalne rozwiązanie?
Z możliwości wzięcia np. pojazdów w leasing, korzystają głównie przedsiębiorcy. Rozwiązanie to ma wiele korzyści, wystarczy wskazać na:

  • fakt, że zdolność kredytowa przedsiębiorcy nie zostaje obniżona – w dalszym ciągu może on starać się o kredyt w banku, co można potraktować jako wyjście awaryjne,
  • korzyści podatkowe – przy czym są one uzależnione od rodzaju leasingu (przedsiębiorca może zdecydować się na leasing operacyjny lub finansowy),
  • możliwość użytkowania rzeczy (np. pojazdu) bez konieczności jej nabycia – na ten punkt uwagę zwracają również przedsiębiorcy korzystający z innowacyjnych dóbr, w tym również oprogramowania czy aplikacji,
  • w niektórych przypadkach leasing może okazać się tańszym rozwiązaniem niż nabycie potrzebnej przedsiębiorstwu rzeczy.

A co z wadami? Jak każde rozwiązanie, leasing nie jest ich pozbawiony. W tym przypadku mowa o stałej, z góry określonej racie leasingowej, którą leasingobiorca jest zobowiązany opłacać co miesiąc. W niektórych branżach pojawiają się sezonowe przestoje, co oznacza, że przedsiębiorca musi – w lepszych finansowo miesiącach – odłożyć sporą kwotę, aby później pokryć z nich swoje zobowiązania wobec leasingodawcy.

Leasing na kilometry, czyli innowacyjny produkt leasingowy na polskim rynku
Skoro leasing cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, to firmy i banki mające go w ofercie, starają się dopracować przygotowane propozycje. Świetnym przykładem jest leasing na kilometry, czyli innowacyjna formuła leasingowa, która pojawiła się ostatnio polskim rynku.
Pomysłodawcy produktu Happy Miles (https://www.happymiles.pl/) – bo tak został on nazwany – zdecydowali się odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców borykających się z sezonowymi przestojami. Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty, co miesiąc będą zobowiązani opłacać ratę leasingową. Ta składa się z dwóch części:

  • Stałej – to niewielka opłata, która co miesiąc jest w takiej samej wysokości i jest uzależniona od rodzaju pojazdu. Przykładowo klient zapłaci 235 zł wybierając samochód osobowy Opel Astra Kombi, 318 zł w przypadku samochodu dostawczego Opel Vivaro i 1 384 zł, gdy zdecyduje się na samochód ciężarowy DAF.
  • Ruchomej – jest uzależniona od ilości przejechanych kilometrów. Im więcej kilometrów klient przejedzie, tym więcej zapłaci. Stawka za kilometr również jest uzależniona od rodzaju pojazdu. W przypadku wspomnianego samochodu ciężarowego DAF stawka wynosi 41 groszy za kilometr.

Wprowadzenie takiego rozwiązania gwarantuje, że przedsiębiorca nie będzie musiał pożyczać środków w gorszych finansowo miesiącach, aby spłacić swoje zobowiązania.
Aby możliwe było rozliczenie przejechanych w ciągu miesiąca kilometrów, w pojazdach zostają zamontowane urządzenia GPS. Przedsiębiorca również ma dostęp do zgromadzonych danych.

Monitoruj, jak wykorzystywana jest twoja flota
Czy wiesz, że styl jazdy zatrudnionych przez ciebie kierowców ma znaczenie dla wysokości kosztów? Jeżeli masz tego świadomość, to powinno ci zależeć na monitorowaniu sposobu prowadzenia samochodów przez poszczególnych pracowników. Korzystając z Happy Miles, masz taką możliwość, a to dlatego, że otrzymujesz dostęp do szeregu przydatnych aplikacji, za pomocą których sprawdzisz, czy kierowcy stosują się do zasad eco-drivingu.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *