Awarii sieci gazociągowej. Chmura gazu, ewakuacja!

pol gdynia awaria

GDYNIA. W Gdyni doszło do awarii sieci gazociągowej na Alei Zwycięstwa. Konieczna była ewakuacja ok. 100 mieszkańców z kilku budynków. Po zakończonej akcji zamknięcia dopływu gazu do akcji wkroczyli policyjni śledczy, którzy pod nadzorem prokuratury wykonywali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchiwali świadków.

Pierwszy sygnał dotyczący awarii gazociągu przy Al. Zwycięstwa w Gdyni dotarł do dyżurnego Policji o godzinie 16.35. Informacja była bardzo poważna. W miejscu wykonywanych robót ziemnych operator koparki zahaczył o rurę z gazem, doszło do wycieku niebezpiecznej substancji.

W promieniu kilkuset metrów w powietrzu unosiła się chmura gazu, na miejsce natychmiast ruszyli policjanci z drogówki, prewencyjne patrole oraz ekipa dochodzeniowa, której zadaniem było określenie przyczyn wypadku.

Policjanci wspólnie ze strażakami i pracownikami pogotowia gazowego otoczyli zagrożony rejon. Aleja Zwycięstwa została wyłączona z ruchu na odcinku 500 m, policjanci z wydziału ruchu drogowego kierowali auta objazdami. Mundurowi ewakuowali okolicznych mieszkańców, łącznie zagrożony rejon opuściło blisko 100 osób. Takie decyzje były konieczne, aby zminimalizować ryzyko związane z ewentualnym pożarem, wybuchem, bądź zatruciem ulatniającym się gazem.

Natychmiast po zamknięciu dopływu gazu i neutralizacji zagrożenia, rozpoczęli pracę policyjni śledczy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wykonywali oględziny, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczali dokumentację techniczną. Postępowanie wyjaśniające odpowie na pytania o przyczynę zdarzenia, zweryfikuje także zakres odpowiedzialności wykonujących pracę operatora koparki i kierownika budowy.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *