Od wielu tygodni trwa próba doprowadzenia do destabilizacji życia politycznego w Polsce. Chodzi o zanegowanie demokratycznych wyborów i narzucenie przy pomocy ulicznych demonstracji, a nawet zablokowania prac Sejmu, rozwiązań sprzecznych z wolą rządzącej większości. Faktycznym celem tych działań jest przywrócenie systemu, w którym silne grupy biznesowe i polityczne dyktują reszcie narodu swoje decyzje. 

Te grupy tracą dzisiaj przywileje i wpływ na Polskę. Wiele z nich wywodzi się z sytemu komunistycznego a nawet z aparatu bezpieczeństwa PRL. Są wśród nich ludzie odpowiedzialni za brutalne łamanie praw człowieka i cenzurę, cenzurę która powróciła po smoleńskiej tragedii. Trudno zapomnieć, że dziennikarzy, którzy mieli odwagę ujawniać w tej sprawie niewygodne dla władzy fakty wyrzucano z pracy i inwigilowano. Działo się to przy pełnej zgodzie a nawet poparciu tych, którzy dzisiaj stroją się w piórka obrońców słowa.

Redakcje publikujące niewygodne dla rządzących teksty były poddawane rewizjom i pozbawione środków na dalszą działalność.

Dzisiaj budzi niesmak to, że do hipokrytów, którzy przez osiem lat wspierali cenzurę i kłamliwą propagandę dołączają byli funkcjonariusze służb komunistycznych. Wznosząc hasła o obronie praw człowieka i wolności słowa, bronią przywilejów przyznanych im za brutalne niszczenie wszelkich przejawów działalności obywatelskiej i patriotycznej. Nie można po raz kolejny dać się oszukać zawodowym kłamcom. Mamy obowiązek informować ludzi o tym, co naprawdę się dzieje w Polsce.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do władz Sejmu, by bez konsultacji ze środowiskami dziennikarskim nie wprowadzali rozwiązań, które być może konieczne ze względu na bezpieczeństwo parlamentarzystów i przedstawicieli władzy, są wykorzystywane jako paliwo do niszczenia wspólnoty narodowej i demokracji.

Tomasz Sakiewicz
Marcin Wolski
Michał Rachoń
Dorota Kania
Katarzyna Hejke
Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Witold Gadowski
Piotr Lisiewicz
Tomasz Terlikowski
Grzegorz Wierzchołowski
Piotr Kotomski
Pawel Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”
Krystian Krawiel
Jan  Pospieszalski
Maciej Pawlicki

Cezary Gmyz
Rafał Porzeziński, dyrektor i redaktor naczelny Pierwszego Programu Polskiego Radia
Tomasz Łysiak
Andrzej i Anna Kołakowscy
Paweł Piekarczyk
Magdalena Piejko
Krzysztof Świątek
Grzegorz Broński
Adrian Stankowski
Tomasz Duklanowski
Waldemar Gruna, Magazyn Polsko-Niemiecki Region Europa
Krzysztof Kłopotowski
Tomasz Wilczyński
Tomasz Bieszczad, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy ŁÓDŹ
Lech Makowiecki
Paweł Krajewski
Marcin Brynda

Pod tym apelem podpisuje się Redakcja Portalu CZASPOMORZA.PL

Janusz Wikowski