60 policjantów i pies w akcji. Na tropie 14-latki

Gdansk - poszukiwania zaginionej1

GDAŃSK. Wczoraj wieczorem przeszło 60 policjantów z całego Gdańska poszukiwało 14-letniej dziewczyny. Do działań przyłączyli się funkcjonariusze z oddziałów prewencji KWP oraz strażacy. Biorąc pod uwagę chorobę, na którą cierpi oraz fakt, iż nadchodziła noc w działania zaangażowano wszystkie służby policyjne.

Wczoraj ok. godz. 17.40 policjanci ze Stogów zostali powiadomieni o zaginięciu 14-letniej dziewczyny. Po raz ostatni widziana była ok. godz.

17.15 na podwórku przed swoim miejscem zamieszkania. Rodzina była bardzo zaniepokojona brakiem kontaktu z nastolatką m.in. ze względu na chorobę, na którą cierpi oraz problem z orientacją w terenie. Biorąc pod uwagę również fakt, iż zbliżała się noc, policjanci ze Stogów natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Na miejsce został ściągnięty pies tropiący. Do działań przyłączyli się policjanci z oddziałów prewencji Komendy Wojewódzkiej oraz grupa poszukiwawczo – ratownicza gdańskiej straży pożarnej. Rejon w pobliżu miejsca zamieszkania dziewczyny został bardzo dokładnie przeczesany. Jej poszukiwania przeniosły się na teren całego miasta. Do działań zaangażowano policjantów ze Sztabu Policji, wydziałów prewencji i kryminalnych. Funkcjonariusze ustalali, gdzie dziewczyna się przemieszczała. W poszczególnych miejscach Gdańska sprawdzane były nagrania z monitoringu i rozpytywane były osoby, które ją widziały. Policjanci rozmawiali z napotkanymi osobami, dokładnie sprawdzali miejsca gdzie mogła przebywać. Wszystkim patrolom przekazano rysopis poszukiwanej nastolatki. Wnikliwie sprawdzany był każdy sygnał mogący przyczynić się do jej odnalezienia.

Ok. godz. 21.00 znajomy rodziny zauważył ją w pobliżu sklepu w centrum Gdańska. W to miejsce od razu przyjechali policjanci i przewieźli 14-letnią dziewczynę do komisariatu. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności jej zaginięcia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *