Złodzieja po pościgu ujął przechodzień

pol sopot kradzież ucieczka

SOPOT/RUMIA. 19-letni mieszkaniec Rumi w Sopocie umówił się na transakcję zakupu telefonu. Gdy dostał do obejrzenia telefon, zaczął uciekać. Przypadkowy przechodzień ruszył za nim w pościg gdy usłyszał wołanie pokrzywdzonego o pomoc. 

Wczoraj o godz. 19.10 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino przypadkowy przechodzień ujął złodzieja, który chwilę wcześniej ukradł telefon komórkowy. Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy wspólny patrol policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Rumi pod zarzutem kradzieży telefonu i w rozmowie z pokrzywdzonym oraz świadkami zdarzenia ustalili jego przebieg.

Okazało się, że mężczyźni umówili się w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino na zakup oferowanego przez pokrzywdzonego w ogłoszeniu telefonu komórkowego o wartości blisko 4 tys. zł. Kiedy wydawało się, że transakcja zbliża się ku końcowi sprawca powiedział pokrzywdzonemu, że musi wypłacić pieniądze z pobliskiego bankomatu, wcześniej jednak poprosił go o możliwość powtórnego obejrzenie telefonu. Pokrzywdzony przekazał pudełko z telefonem, wtedy 19-latek zaczął uciekać. Pokrzywdzony zaczął krzyczeć „złodziej, złodziej”, na wołanie o pomoc zareagował przypadkowy przechodzień, 18-letni mieszkaniec Sopotu, który bez chwili wahania rzucił się w pościg za sprawcą. Schwytał go i obezwładnił do momentu przyjazdu funkcjonariuszy.

19-latek został zatrzymany w policyjnej celi, a ukradziony telefon komórkowy został oddany jego właścicielowi. Kradzież jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *