Złodziej i paser w jednym stali areszcie

POMORZE/STAROGARD GD.  Zatrzymano złodzieja, który włamał się do garażu i ukradł markowy młot wyburzeniowy o wartości 3 tys. zł. Namierzono także pasera, który wstawił skradzione narzędzie do lombardu.

Na początku lipca br. dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w wyniku tego przestępstwa skradziono profesjonalny młot udarowy o wartości 3 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie oraz sporządzili oględziny miejsca zdarzenia.

Wczoraj po południu interweniujący w tej sprawie dzielnicowi podczas prowadzonych czynności zabezpieczyli w jednym z miejscowych lombardów skradziony młot. Ci sami funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem 20-latka. Do policyjnego aresztu trafił również 52-letni paser, który wstawił skradziony przedmiot do lombardu.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia. Przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Zatrzymany przez mundurowych włamywacz zaraz po przesłuchaniu trafił do aresztu, gdzie zgodnie z nakazem sądowym odbywać będzie karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Odzyskany przez funkcjonariuszy młot udarowy w najbliższym czasie wróci do swojego właściciela. (KPP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *