Zginęła 15-letnia pasażerka punto

POW. GDAŃSKI. Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło w Ełganowie gmina Trąbki Wielkie. Zginęła 15-letnia pasażerka fiata punto. Kierowca zjechał na pas zieleni i prawym bokiem samochodu uderzył w drzewo. 

W czwartek (26 listopada br.) o godz. 20.35 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że w Ełganowie gmina Trąbki Wielkie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 15-letniej pasażerki fiata punto. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca fiata punto jadąc ulicą Szkolną w Ełganoiwie zjechał na pas zieleni po prawej stronie jezdni i prawym bokiem uderzył w drzewo. Samochód obrócił się i zatrzymał na środku jezdni. Kierowca nie odniósł żądnych obrażeń, był trzeźwy. Do szpitala w Gdańsku trafiło dwoje pasażerów podróżujących samochodem, 15-letni chłopiec i 20-letnia kobieta. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego samochód miał nieważne badania techniczne. Samochód został zabezpieczony procesowo i odholowany na policyjny parking.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *