Zginął 32-letni motocyklista. KIERUJ z rozsądkiem!

WEJHEROWO - W BOŻYMPOLU DOSZŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPAD KU MOTOCYKLISTY 1

WEJHEROWO – W BOŻYMPOLU DOSZŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPAD KU MOTOCYKLISTY

WYPADEK. KASZUBY. W miejscowości Bożepole Wielkie (Gmina Łęczyce) doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 32-letni motocyklista.

Wczoraj po godzinie 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Bożympolu Wielkim.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 32-letni kierowca motocykla suzuki, jadąc w kierunku na Lębork, na łuku drogi za przejazdem kolejowym, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną. Kierujący zmarł.

Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczali teren, przeprowadzili oględziny, technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną. Czynności nadzorował prokurator. Obecny był także biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Policjanci ustalili, że kierujący motocyklem nie posiadał prawa jazdy kat. A.  Śledczy wyjaśniają teraz szczegółowo okoliczności zdarzenia.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wejherowie, można dzwonić pod numer 58 672 97 53 lub 58 672 97 50.

POLICJANCI APELUJĄ. KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM!

Apelujemy do wszystkich miłośników jednośladów oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę. Występujące czasem na drodze uszkodzenia jezdni lub leżący piasek na asfalcie czy też bardzo duży ruch na drodze, to potencjalne zagrożenie dla motocyklistów. Wystarczy zaledwie moment nieuwagi i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Pamiętajmy, że motocykl nie posiada ani pasów, a tym bardziej poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, często kończy się tragicznie.

Bardzo częstą przyczyną wypadków z udziałem kierowców motocykli jest m.in. nadmierna prędkość, brawura, brak rozwagi i przecenianie swoich umiejętności oraz przeciskanie się między samochodami czy też przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *