Zginął 20-letni kierowca corsy

Pruszcz wypadek (3)

PRUSZCZ GD. W wypadku drogowym zginął 20-letni kierowca opla corsy. Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę na drodze Trutowo – Osice. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Nie przewoził żadnych pasażerów.

W sobotę (27 września br.) o godz. 12.23 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że pomiędzy miejscowościami Trutowo – Osice doszło do wypadku drogowego.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zamknęli drogę i kierowali ruch wahadłowo. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Lekarz pracujący na miejscu wypadku stwierdził zgon kierowcy. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański jadąc oplem corsa w kierunku Osic zjechał do prawej krawędzi jezdni, przeleciał w powietrzu przez rów i lewym bokiem samochodu uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, podróżował sam.

Ruch na drodze został wznowiony około godz.15.00 Policjanci ustalają okoliczności zaistniałego wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy wszystkim kierowcom, aby poruszali się po drogach wolniej, dostosowując prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *