Zgarnęła portfel roztargnionej klientce

KASZUBY. W Kartuzach zatrzymano 50-letnią mieszkankę gminy Kartuzy podejrzaną o kradzież portfela z pieniędzmi oraz dokumentami. Kobieta wykorzystała fakt pozostawienia torebki z portfelem bez opieki w jednym ze sklepów.

W środę (29 czerwca br.) do komendy policji w Kartuzach zgłosiła się 24-letnia mieszkanka Kartuz, która złożyła zawiadomienie o kradzieży portfela z pieniędzmi w kwocie 500 zł oraz dokumentami. Z jej relacji wynikało, że portfel miała w torebce, którą podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie miasta pozostawiła bez opieki. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że jej go skradziono.

Kryminalni pracujący nad sprawą zatrzymali podejrzaną o to przestępstwo 50-letnią kobietę. Do zatrzymania doszło wczoraj (5 lipca br.) o godz. 11:30 na jednej z ulic Kiełpina. W czasie przesłuchania kobieta przyznała się do kradzieży portfela za co niebawem odpowie przed sadem. Portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami został odzyskany i zwrócony właścicielce. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *