Zawyją syreny – 10 kwietnia o 8.41- w rocznicę katastrofy smoleńskiej

smol IMGP4242 epitafium_smolenskie-caloscPOMORZE. Wojewoda pomorski, Dariusz Drelich zwrócił się w piśmie do samorządowców z prośbą o włączenie syren alarmowych 10 kwietnia, o godz. 8.41  – w rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Syreny mają zostać włączone także w miastach województwa o godz. 8.41 – gdy 10 kwietnia doszło do katastrofy smoleńskiej, w której zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, politycy, wojskowi, duchowieństwo, działacze organizacji pozarządowych.

Pismo wojewody pomorskiego skierowane do prezydentów i starostów:

„W związku z rocznicą katastrofy Smoleńskiej, zwracam się do Państwa z prośbą o włączenie syren alarmowych w miastach województwa 10 kwietnia br. o godz. 08:41 (dźwięk ciągły w okresie jednej minuty) w celu uczczenia katastrofy Smoleńskiej.

Miasta wyposażone w komputerowe centrale alarmowe digitex CZK/IP korzystają z alarmu oznaczonego symbolem „1M”, pozostałe posiadające centrale alarmowe innych producentów „odwołanie alarmu (dźwięk ciągły 3 minuty) przerywają po okresie 1 min.

W dniu 9 kwietnia „Radio Gdańsk” S.A. i Oddział TVP S.A. w Gdańsku w popołudniowych i wieczornych serwisach informacyjnych uprzedzą społeczeństwo o uruchomieniu syren w dniu 10 kwietnia br.”

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *