Zakupy kredytowe na podstawioną osobę

SŁUPSK. Zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o wyłudzanie kredytów i pożyczek  bankowych. Ujęto ich w chwili gdy usiłowali wyłudzić kolejny kredyt na telewizor warty ponad 6 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę słupscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 22-59 lat podejrzanych o wyłudzanie kredytów i pożyczek  bankowych. Sprawcy kilka dni temu w jednym z marketów RVT wyłudzili telewizor w systemie ratalnym na podstawioną osobę. Podstawiony mężczyzna, którym okazał się 59 – letni mieszkaniec powiatu słupskiego za niewielką opłatą, niewspółmierną do zobowiązań wobec banku i za namową 22 i 29 -letnich organizatorów procederu podpisał umowę zobowiązującą go do spłaty kredytu. Zakupiony sprzęt o wartości 4,5 tys. zł trafił do mieszkania 29 – latka.

Oszuści widząc, że ich działania są skuteczne nakłonili kolejną osobę, która w ten sam sposób próbowała wyłudzić następny warty 6 tys. zł telewizor. Śledczy zapobiegli transakcji i zatrzymali mężczyzn w chwili dokonywania przez nich formalności. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty oszustwa oraz wyłudzenia kredytu. Za te przestępstwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Teraz funkcjonariusze sprawdzają czy podobnych wniosków o kredyty było więcej. Niewykluczone, że w przestępczy proceder zaangażowane były też inne osoby.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *