Zaczęło się na imprezie w świetlicy wiejskiej

POW. GDAŃSKI. W Trąbkach Wielkich zatrzymano 19-letniego mieszkańca Straszyna, który w świetlicy wiejskiej ukradł kluczyki do opla corsy i urządził sobie przejażdżkę, lecz o krótkotrwałej jeździe porzucił auto. Następnego dnia ponownie ukradł ten sam samochód i groził przez telefon właścicielowi samochodu pozbawienie życia, zmuszając go do wycofania zgłoszonej kradzieży.

W niedzielę (28 czerwca br.) o godz. 20.20 do komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zgłosił się mężczyzna i zawiadomił o kradzieży samochodu. Z relacji 22-latka wynikało, że będąc na imprezie w świetlicy wiejskiej na terenie gminy Trąbki Wielkie zauważy brak kluczyków od swojego opla corsy oraz brak samochodu na parkingu. Pokrzywdzony następnego dnia wieczorem odnalazł swój samochód porzucony w miejscowości Kleszczewo gmina Trąbki Wielkie. Używając zapasowych kluczyków odstawił auto na swoją posesję. Po kilku godzinach zauważył, że opla nie ma na podwórku o czym poinformował policję. Po zgłoszeniu przestępstwa zadzwonił do niego nieznany mu mężczyzna i groził pozbawieniem życia jeżeli nie wycofa zgłoszonej kradzieży.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że prawdopodobnie kluczyki zostały skradzione przez jednego z biesiadników bawiącego się na wspólnej imprezie. Intensywna praca stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania podejrzanego. 19-letni mieszkaniec Straszyna został zatrzymany w niedzielę (5 lipca br.) o godz. 23.00 w okolicach swojego miejsca zamieszkania. Był zaskoczony interwencją policjantów, nie stawiał żadnego oporu. Mężczyzna przyznał się do kradzieży kluczyków, samochodu oraz kierowania grób karalnych wobec pokrzywdzonego 22-latka. Policjanci odnaleźli skradzionego opla w masywie leśnym na terenie gminy Trąbki Wielkie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu łącznie 3 zarzutów, krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży z włamaniem samochodu oraz kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *