Zaalarmował o podłożeniu bomby w sądzie

Zarzuty fałszywego zawiadomienia o bombie w budynku gdańskiego sądu usłyszał 37 – latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci współpracujący przy sprawie z prokuraturą ustalili, że mężczyzna chciał w ten sposób pomóc uniknąć znajomemu uczestnictwa w zaplanowanej w tym dniu rozprawie sądowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 6 miesięcy do 8 lat.

Nowodworscy policjanci wspólnie z malborską prokuraturą pracowali przy wyjaśnianiu sprawy fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Sądu Rejonowego w Gdańsku.

23 czerwca br. około godz. 11.30 ktoś zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił o podłożeniu bomby w sądzie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, rozpoczęli swoje działania. Ze względów bezpieczeństwa budynek sądu zamknięto dla osób z zewnątrz, a przeszukaniem pomieszczeń urzędu zajęli się funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Policjanci dokładnie sprawdzili cały obiekt, nie znaleźli żadnych podejrzanych urządzeń i wykluczyli zagrożenie wybuchem. Około godziny 14.00 urząd wrócił do swojego funkcjonowania. Policjanci zajmując się wyjaśnieniem tej sprawy zabezpieczyli nagranie z głosem mężczyzny informującego o podłożonej w sądzie bombie i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy fałszywego alarmu. W tym tygodniu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki zdobyli informację, że za zdarzeniem stoi 37 – latek z powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że mężczyzna chciał w ten sposób „wybawić” swojego znajomego od uczestnictwa w zaplanowanej w tym dniu rozprawie sądowej. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na to, że wczoraj w malborskiej prokuraturze 37- latek usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i wywołanie tym czynności instytucji publicznych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *