Wyrzucił butelkę przez okno, prosto na głowę dozorcy

pol butelka w glowe

GDAŃSK. NA Przymorzu 40-letni mężczyzna wyrzucił przez okno pustą butelkę, która spadła na głowę mężczyzny stojącego przy budynku. Poszkodowany z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Realizacja tej sprawy miała miejsce w ostatnich dniach. Do dzielnicowych, którzy wychodzili z klatki schodowej bloku na Przymorzu podbiegła kobieta i powiadomiła, że przed chwilą mężczyzna został uderzony butelką.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i ruszyli w miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że 40-letni mieszkaniec bloku wyrzucił z okna mieszkania znajdującego się na I piętrze pustą butelkę, która spadła na głowę mężczyzny sprzątającego teren przy budynku. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. 2 promili alkoholu. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach policjanci ustalili, że poszukiwany jest on w celu ustalenia miejsca pobytu przez prokuratury rejonowe w Bydgoszczy, Krakowie i Wrocławiu.

Poszkodowany gdańszczanin z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, a 40-latek trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że butelkę zrzucił z okna na ziemię dla osoby zbierającej butelki.

Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo uszkodzenia ciała i sprawca, gdy tylko wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut nieumyślnego uszkodzenia ciała. 40-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Przestępstwo nieumyślnego uszkodzenia ciała zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *