Widowisko w Gdańsku: Tak zaczynała się wojna

GDAŃSK. W  ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września 2019 r., o godz. 20.00 na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się widowisko: „Tak zaczynała się wojna”.
Wystąpią: Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Janusz Radek, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra oraz gość specjalny – zespół Sabaton.

„Tak zaczynała się wojna” to widowisko muzyczne, na które składają się kompozycje obrazujące grozę wojny, którymi pragniemy oddać atmosferę tamtych chwil –  czytamy w informacji organizatorów. Pozornie neutralny tytuł koncertu kryje w sobie to wszystko, co zdarzyło się we wrześniu 1939 roku: walkę o przetrwanie, lęk i rozpacz, bezsilny gniew ludzi, którym odebrano prawo do normalnego życia, ale równocześnie heroizm Polaków i bestialstwo okupantów, którzy dążyli do eksterminacji polskiej ludności.

Warto przypomnieć

Okazją do organizacji wydarzenia są obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939 r. Polska doświadczyła niemieckich i sowieckich ataków, odbywających się z pogwałceniem prawa międzynarodowego: bombardowań, brutalnego traktowania jeńców i ludności cywilnej. Z premedytacją niszczono polskie miasta i wsie. Szacuje się, że w tym czasie zbombardowano 155 miast i 476 wsi. Celem ataków stała się ludność cywilna, miejsca użyteczności publicznej, domy i szpitale.

  • Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości
  • Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Mecenasem Muzeum II Wojny Światowej jest Grupa Energa
  • Wydarzenie: widowisko muzyczne Tak zaczynała się wojna
  • Organizatorzy: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *