Waniek o Komorowskim: Unię wymiotła ze sceny politycznej przesadna pewność siebie

W MEDIACH. To grono ludzi, które zawsze miało rację, mówiło do społeczeństwa z gór y, wymiotła ze sceny politycznej przesadna pewność siebie –  powiedziała była posłanka SLD, Danuta Waniek charakteryzując błędy. które popełnił sztab wyborczy kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisława Komorowskiego (dawniej Unia Wolności). 
Danuta Waniek, szefowa kampanii wyborczej Aleksandra Kwaśniewskiego (1995 r.), b. posłanka SLD, b. szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:
 – Idąc do kampanii trzeba mieć w sobie trochę pokory.
Wyliczając błędy Komorowskiego zwraca również uwagę na podobieństwo do Unii Wolności, którą „wymiotła ze sceny politycznej przesadna pewność siebie”. Według Waniek było to „grono ludzi, które zawsze miało rację, mówiło do społeczeństwa z góry, denerwowało się, jeśli ktoś przedstawiał inne racje, nie podejmowało bardzo często rozmowy czy polemiki”.
– Wypowiedzi prezydenta szły nieco na przekór nastrojom opinii publicznej. Wyjaśniła, że ma na myśli „antyrosyjskość podkreślaną właściwie w każdej wypowiedzi, i polityków Platformy, i prezydenta Komorowskiego”.
 (źródło: „Z każdej strony”, wp.pl)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *