W oborze ukryli porcje handlowe z „białym proszkiem”

PRUSZCZ GD. Zatrzymano 4 mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie substancji odurzających. W piwnicy u jednego z mężczyzn znaleziono 100 porcji handlowych amfetaminy. Ekspertyza wykaże czy zabezpieczony proszek należy do grupy narkotyków. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pruszczańskiej komendy pracujący nad sprawą posiadania i rozprowadzania substancji odurzających pojechali wczoraj (28 kwietnia br.) do jednej z miejscowości w gminie Pruszcz Gd. Na wskazanej posesji zastali czterech mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym samochodzie. Po przeszukaniu domu i pomieszczeń gospodarczych w oborze (w piwnicy) znaleźli zawiniątko foliowe z białym proszkiem.

Mężczyźni w wieku od 23 do 40 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Pruszczu Gd. Na miejscu zostali przesłuchani, wykonano test narkotykowy zabezpieczonej substancji oraz ją zważono. Okazało się, że zabezpieczony proszek należy do 40-letniego mieszkańca gminy Pruszcz Gd. Technik kryminalistyki po wykonaniu testu narkotykowego i zważeniu wstępnie oszacował, że jest to około 100 porcji handlowych amfetaminy.

Śledczy prześlą zabezpieczony proszek do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić jednemu z zatrzymanych mężczyzn konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *