W dobrej wierze – pomoc „wnuczkowi” – pilne nabieranie

SOPOT. „Wnuczek” zadzwonił do osób starszych podając się za członków rodziny. Pożalił się, że miał wypadek i pilnie potrzebne są pieniądze. Dziadkowie byli proszeni o pomoc – chodziło o znaczne kwoty. Wczoraj dwóch mieszkańców Sopotu nie dało się nabrać na „wnuczka”. Jednakże jedna z proszonych o pomoc osób – w dobrej wierze – przekazał swoje pieniądze. Sprawcy są poszukiwani.

Z początkiem nowego roku sopoccy policjanci odnotowują kolejne próby oszustw na tzw. wnuczka. Tylko wczoraj przestępcy zatelefonowali do trzech mieszkańców naszego miasta. Dwie osoby nie dały się oszukać. Sopocianie po otrzymaniu takiego telefonu szybko zweryfikowali kto naprawdę jest po drugiej stronie słuchawki, po tym jak zatelefonowały do prawdziwych członków swojej rodziny.

Mimo licznych apeli, spotkań profilaktycznych, informacji ze strony Policji oraz kampanii medialnych wczoraj przestępcy wykorzystali życzliwość 96-letniej sopocianki przekonując ją, że kilkadziesiąt tysięcy złotych jest niezbędne do hospitalizacji jej wnuczka, który miał wypadek. Kobieta obcemu mężczyźnie przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawców oszustw poszukują sopoccy policjanci.

Pamiętaj! Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście z członkami rodziny. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję (tel. 997 lub 112). (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *