Upatrzyła sobie sukienkę z manekinu u optyka

GDAŃSK. We Wrzeszczu zatrzymano 26-letnią kobietę, która wieczorem włamała się do sklepu optycznego i z manekina na wystawie ukradła sukienkę. Kobieta za wszelką cenę chciała uniknąć odpowiedzialności. Odpowie jednak również za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta. Kobieta nie była sama. Przy jej koleżance funkcjonariusze naleźli kradziony telefon. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dyżurny z komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że pewna kobieta wybiła szybę w jednym ze sklepów we Wrzeszczu i z manekina stojącego na wystawie kradnie sukienkę. Na miejsce szybko przyjechał patrol policjantów z komisariatu. Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety w wieku 34 i 36 lat. Starsza z nich była bardzo agresywna. Nie stosowała się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, uderzyła jednego z nich i znieważyła. 36-latka została szybko obezwładniona. Obie trafiły do policyjnego aresztu, gdzie spędziły noc. Funkcjonariusze ustalili, że to 36-latka wybiła szybę w sklepie i z manekina ukradła sukienkę wartości przeszło 400 zł. W trakcie kontroli osobistej 34-letniej kobiety, policjanci znaleźli telefon, który po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jest kradziony.

Wczoraj 36-letnia kobieta usłyszała trzy zarzuty dot. kradzieży z włamaniem, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjanta. Jej koleżanka odpowie za paserstwo.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast za naruszeniem nietykalności cielesnej grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za znieważenie do roku. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *