Trawicki: Wydawało się, że wszystko sprzyja Platformie…

Krzysztof Trawicki, wójt Zblewa

Krzysztof Trawicki, wójt Zblewa. Fot. Arch.

 

W MEDIACH. GDAŃSK. – Liczyliśmy na powtórzenie wyników poprzednich wyborów samorządowych – powiedział Krzysztof Trawicki, prezes pomorskiego PSL. – Trzy miejsca w Sejmiku pomorskim, kilkunastu wójtów, z których część startowała z lokalnych komitetów wyborczych.

Krzysztof Trawicki, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego na Pomorzu:

– Platforma Obywatelska, według sondaży, po raz pierwszy od siedmiu lat przegrała z Prawem i Sprawiedliwością. Czy to początek politycznych zmian?

– Przede wszystkim jest to temat do przemyślenia dla polityków PO. Przy okazji warto przypomnieć obarczone dużym błędem przedwyborcze sondaże, które dawały jednak zwycięstwo Platformie. Jeśli dodamy do tego wydarzenia z ostatnich dni, z nagłośnionym przypadkiem podróży posła Adama Hofmana i jego kolegów z PiS, to wydawało się, że wszystko sprzyja PO. Trzeba więc zastanowić się, co się stało, że ten wynik jest inny. Ale tym powinni się już zajmować politycy Platformy. (…)

– Czy dobry wynik PSL (17 proc. w wyborach do sejmiku w skali ogólnopolskiej – przyp. red.) to osobisty triumf prezesa Piechocińskiego?

– Przede wszystkim pokazuje on sprawność struktur lokalnych partii. I bardzo ciężką pracę konkretnych ludzi na szczeblu województw, powiatów, gmin. Jeżdżąc po miastach i wsiach województwa pewnie nie zauważyła pani zbyt wielu billboardów z kandydatami PSL. Nie było nas na plakatach ze względów finansowych, trzeba było więc inaczej docierać do wyborców. (…)

(źródło: rozmowa Doroty Abramowicz/ Dziennik Bałtycki)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *