Terenówka zatrzymała się na… skarpie

Starogard Gdański - kolizja1

STAROGARD GD. Kierowca terenowego auta staranował ogrodzenie i wjechał na plac budowy. Auto zatrzymało się na skarpie uderzając w konstrukcję budynku. 

Opady deszczu i poranne przymrozki nie ułatwiają życia kierowcom. Przekonał się o tym kierowca jeepa, który poruszał się ulicą Jana Pawła II w Starogardzie Gd. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, staranował metalowe ogrodzenie i wjechał na plac budowy. Auto zatrzymało się na skarpie uderzając w konstrukcję budynku.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 8:00. Na miejsce natychmiast skierowany został znajdujący się w pobliżu patrol. Funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia, nałożyli na kierowcę jeepa mandat karny oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że 70-letni kierowca terenówki był trzeźwy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie ucierpiały żadne osoby.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Mokra nawierzchnia drogi oraz niskie temperatury sprawiają, że kierujący częściej niż zwykle tracą panowanie nad pojazdem. Znacząco wydłuża się również droga hamowania.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *