Stypendia dla 50 młodych sportowców z Pomorza

Wybitnie uzdolnieni, młodzi sportowcy z Pomorza otrzymają stypendia o łącznej wartości ponad 22 tys. zł.

Stypendia przyznawane są cyklicznie od października 2009 roku, dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Wysokość stypendium, które przyznawane jest na okres 10 miesięcy – od lutego do listopada, dla juniora młodszego i juniora wynosi odpowiednio 200 zł i 350 zł miesięcznie, natomiast dla młodzieżowca – 700 zł  miesięcznie.

Stypendia przyznano 15 juniorom młodszym, 15 juniorom oraz 20 młodzieżowcom w kategoriach: judo, lekka atletyka, łucznictwo, strzelectwo sportowe, short track, szermierka, tenis stołowy, triathlon, wioślarstwo, żeglarstwo, pływanie, kolarstwo, kręgle klasyczne, taekwon-do ITF, bilard, boks, gimnastyka artystyczna, kajakarstwo, szachy i zapasy.

Stypendium może otrzymać zawodnik, który spełniał łącznie następujące kryteria: jest mieszkańcem województwa pomorskiego i członkiem klubu sportowego mającego siedzibę na terenie województwa; uprawia dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub dyscyplinę objętą systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, jest uczniem, słuchaczem szkoły policealnej lub studentem uczelni wyższej; zajął miejsce od I-VIII w Mistrzostwach Świata, I-VI Mistrzostwach Europy lub miejsce od I-III w Mistrzostwach Polski w danej kategorii wiekowej lub w sporcie osób niepełnosprawnych w okresie 1 roku poprzedzającego złożenie wniosku; zobowiązał się do realizacji programu szkolenia określonego przez klub sportowy, którego jest członkiem; cechuje się nienaganną postawą etyczną i moralną i nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Stypendia wręczy marszałek województwa pomorskiego 17 marca, o godz. 13.00, w Sali Kolumnowej Muzeum Narodowego, przy ul. Toruńskiej 1 w Gdańsku.

Zestawienie przyznanych stypendiów sportowych na okres od 1 lutego do 30 listopada 2015 r.

Lp.

Lp. wniosku

Imię i nazwisko

Klub

Dyscyplina

Przyznane stypendium

MŁODZIEŻOWIEC

1. 44. Halima Mohamed-Seghir Stowarzyszenie Gwardyjski Klub Sportowy „Wybrzeże” judo 700 zł
2. 45. Jakub Zarzeczny Stowarzyszenie Gwardyjski Klub Sportowy „Wybrzeże” judo 700 zł
3. 47. Karolina Tałach Stowarzyszenie Gwardyjski Klub Sportowy „Wybrzeże” judo 700 zł
4. 92. Klaudia Gołąbek Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk lekka atletyka 700 zł
5. 99. Patryk Dobek Sopocki Klub Lekkoatletyczny Lekka atletyka 700 zł
6. 100. Kalina Garnik Morski Robotniczy Klub Sportowy „Gdańsk” Łucznictwo 700 zł
7. 135. Kamil Gersten Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia Strzelectwo sportowe 700 zł
8. 136. Rafał Grycner Gdański Klub Sportowy „Stoczniowiec” Short Track 700 zł
9. 163. Michał Siess Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk Szermierka 700 zł
10. 166. Piotr Janda Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk Szermierka 700 zł
11. 168. Krystian Gryglewski Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk Szermierka 700 zł
12. 184. Damian Kreft Morski Robotniczy Klub Sportowy „Gdańsk” Tenis stołowy 700 zł
13. 186. Daniela Kamińska Międzyszkolny Klub Sportowy „Sambor” Tczew Triathlon 700 zł
14. 193. Mateusz Biskup Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo 700 zł
15. 194. Jarosław Zapał Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo 700 zł
16. 195. Michał Baran Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo 700 zł
17. 205. Magdalena Kwaśna Chojnicki Klub Żeglarski Charzykowy żeglarstwo 700 zł
18. 207. Paweł Tarnowski Sopocki Klub Żeglarski żeglarstwo 700 zł
19. 219. Patryk Kowalski Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „Szansa-Start Gdańsk” pływanie 700 zł
20. 222. Daniel Pek Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Skorzewo Lekka atletyka 700 zł

RAZEM 14 000 zł

Junior

21. 42. Magdalena Miller Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk judo 350 zł
22. 43. Aleksandra Jabłońska Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk judo 350 zł
23. 71. Szymon Sajnok Gminny Klub Sportowy Cartusia w Kartuzach kolarstwo 350 zł
24. 72. Maja Olszewska Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Dębinki” Kręgle klasyczne 350 zł
25. 84. Marcelina Witek Słupski Klub Lekkiej Atletyki Lekka atletyka 350 zł
26. 119. Mateusz Arndt Klub Sportowy Delfin Gdynia pływanie 350 zł
27. 121. Jakub Skierka Uczniowski Klub Sportowy Trops Kartuzy pływanie 350 zł
28. 134. Joanna Tomala Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia Strzelectwo sportowe 350 zł
29. 158. Anna Szymczak Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk Szermierka 350 zł
30. 161. Maciej Podralski Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk szermierka 350 zł
31. 178. Natalia Michoń Sportowy Klub Taekwon-do „AN-Do” Taekwon-do ITF 350 zł
32. 173. Krzysztof Gębicki Gdański Klub Taekwon-Do Taekwon-do ITF 350 zł
33. 212. Katarzyna Goralska Yacht Klub Polski Gdynia żeglarstwo 350 zł
34. 213. Ewa Romaniuk Yacht Klub Polski Gdynia żeglarstwo 350 zł
35. 218. Zuzanna Filipiuk Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „Szansa-Start Gdańsk” pływanie 350 zł

RAZEM 5250 zł

Junior Młodszy

36 4. Michał Muklewicz Klub Sportowy Pool-Bilard Wejherowo bilard 200 zł
37. 7. Weronika Zakrzewska Klub Sportowy „Boxing Team Chojnice” boks 200 zł
38. 10. Natalia Wiśniewska Uczniowski Klub Sportowy „Jantar” Gdynia Gimnastyka artystyczna 200 zł
39. 38. Anita Formela Gminny Klub Sportowy Żukowo judo 200 zł
40. 52. Norman Zezula MKS „Piast” Człuchów kajakarstwo 200 zł
41. 53. Grzegorz Brandt Morski Robotniczy Klub Sportowy „Gdańsk” kajakarstwo 200 zł
42. 67. Patrycja Lorkowska Gminny Klub Sportowy Cartusia w Kartuzach kolarstwo 200 zł
43. 76. Aleksandra Ostrowska Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk Lekka atletyka 200 zł
44. 78. Michał Galikowski Sopocki Klub Lekkoatletyczny Lekka Atletyka 200 zł
45. 82. Paulina Borys Sopocki Klub lekkoatletyczny Lekka atletyka 200 zł
46. 117. Julia Klonowska UKS Dwójka Morena pływanie 200 zł
47. 137. Paweł Teclaf Kartuski Klub Sportowy „Ormuzd” szachy 200 zł
48. 170. Kamila Kasprzak Gdański Klub Taekwon-do Taekwon-do ITF 200 zł
49. 196. Krzysztof Niklas Gminny Klub Sportowy „Cartusia” w Kartuzach zapasy 200 zł
50. 197. Lidia Sulikowska Sopocki Klub Żeglarski żeglarstwo 200 zł

RAZEM 3000 zł

RAZEM ŁĄCZNIE 22 250 zł

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *