Starosta pod lupą prokuratora. Chodzi o kasę z „Mojej Firmy w Sercu Kaszub”

Lizakowski P_i burmistrz 0-144 pp

Starosta Piotr Lizakowski (po lewej) i burmistrz Zdzisław Czucha (po prawej) – szara eminencja kościerska. Fot. lizakowski.pl

W MEDIACH. Dwoje radnych z pow. kościerskiego złożyło na władze starostwa donos w prokuraturze. Zarzuca się im, że  przekroczyli uprawnienia i poświadczyli nieprawdę w dokumentach. Mieli bowiem wypłacić pracownikom „trzynastki”  – niezgodnie z przepisami – z puli unijnych pieniędzy. 

Jak podaje Radio Gdańsk, prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście  –  do której trafiła sprawa – ma  sprawdzić, czy starosta kościerski – Piotr Lizakowski przekroczył uprawnienia i poświadczył nieprawdę w dokumentach. Wraz z nim mieli tego dokonać wicestarosta i skarbnik Zarządu Powiatu. Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury w Kościerzynie złożyło dwoje radych.  Chodzi o ok. 200 tys. zł z unijnego projektu „Moja Firma w Sercu Kaszub”, które miały być wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem. Władze powiatu miały je przelać na konto podstawowe urzędu i przeznaczyć na wypłatę trzynastek dla pracowników. Później pieniądze zwrócono na konto unijnego projektu.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *