Sprzedawał fikcyjne doładowania do biletów

Gdansk_oszust

GDAŃSK. W jednym z centrów handlowych w Gdańsku podawał się za pracownika kilku firm i wyłudzał pieniądze od pokrzywdzonych oferując im zakup rocznych biletów na przejazdy komunikacją miejską oraz udział w kursie dla baristów. 21-latka zatrzymano w Warszawie. Usłyszał zarzuty 12 oszust.

W minionym tygodniu do policjantów z komisariatu we Wrzeszczu zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni informując, że najprawdopodobniej zostali oszukani. Twierdzili, że mężczyzna podający się za pracownika transportu miejskiego oferował im zakup biletów rocznych na przejazdy komunikacją miejską. Po otrzymaniu pieniędzy wręczał im fałszywe potwierdzenia doładowań kart miejskich. Inni poszkodowani informowali, że pewien mężczyzna podający się za pracownika kilku instytucji za 25 zł oferował im udział w kursie dla baristów. By uwiarygodnić swoje działania wypisywał im potwierdzenie wpłaty.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu. Bardzo szybko ustalili oni, że sprawcą tych wszystkich czynów jest jeden i ten sam mężczyzna i rozpoczęli jego poszukiwania. Funkcjonariusze ustalili, gdzie obecnie mieszka oszust.

21-latek wpadł w ręce mundurowych w minioną niedzielę w Warszawie. Został zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji, którzy w tej sprawie współpracowali z funkcjonariuszami z Gdańska. Następnie mężczyznę przewieziono do Gdańska. Tu zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 12 zarzutów oszustw. Wczoraj przesłuchał go prokurator, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci sprawdzają, czy 21-latek nie ma na swoim koncie również innych przestępstw. Wcześniej był on karany za oszustwa, za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje:

Zachowajmy ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi przypadkowo. Przypominamy, że oszuści wyłudzają pieniądze podszywając się również pod pracowników wielu firm i oferując zakup po promocyjnych cenach. Także zdarza się, że oszuści oferują nam kursy, które w ogóle nie istnieją.

Przestrzegamy, aby dokonywać przemyślanych zakupów.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112. Uwagi i spostrzeżenia można również przekazać swojemu dzielnicowemu.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *