Spacer z białym proszkiem w portfelu

PRUSZCZ GD. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu Gd. patrolujący rejon miasta wylegitymowali dwóch mężczyzn spacerujących w okolicy dworca PKP. W portfelu jednego z nich znaleźli 1 porcję handlową amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę o godz. 20.30 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego podczas patrolu, zauważyli dwóch mężczyzn przechadzających się w okolicy dworca PKP w Pruszczu Gd. Ponieważ jeden z nich zachowywał się nerwowo, stróże prawa wylegitymowali obu i przeprowadzili kontrolę osobistą. W portfelu jednego z nich znaleźli biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Podczas legitymowania wyczuli zapach alkoholu od 26-letniego pruszczanina. Po sprawdzeniu stan trzeźwości okazało się, że ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli znaleziony proszek i przewieźli zatrzymanego do komendy w Pruszczu Gdańskim. Na miejscu wykonano test narkotykowy białego proszku oraz go zważono. Okazało się, że jest to 1 porcja handlowa amfetaminy.

Zabezpieczony proszek zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 26-latkowi konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *