SDP: Platforma chce zlikwidować czołowe wydawnictwo humanistyczne

MEDIA. Pod nieobecność przebywającego na urlopie dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego oplombowano jego gabinet i rządy rozpoczął przysłany przez ministra skarbu likwidator. Rząd Platformy Obywatelskiej, w ostatniej fazie rządzenia, przed wyborami rozpoczął akcję likwidacji Państwowego Instytutu Wydawniczego -€“ czołowego polskiego wydawnictwa humanistycznego o ogromnym dorobku, wydawnictwa wciąż działającego i odnoszącego sukcesy.

Oświadczenie Zarządu Głównego Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Nie zgadzamy się na likwidację PIW!

Zaplanowana przez rząd PO akcja likwidacji Państwowego Instytutu Wydawniczego -€“ czołowego polskiego wydawnictwa humanistycznego o ogromnym dorobku, wydawnictwa wciąż działającego i odnoszącego sukcesy – wkroczyła w drastyczną fazę: pod nieobecność przebywającego na urlopie dyrektora oplombowano jego gabinet i rządy rozpoczął przysłany przez ministra skarbu likwidator.

Oznacza to próbę przejęcia kamienicy przy Foksal 17 -€“ siedziby PIW, cennej biblioteki, archiwum (także z dokumentami noblistów), teki z umowami wydawniczymi.

Oznacza to przerwanie prac wydawniczych, ważnych dla polskiej kultury (obecnie edycja dzieł Witkacego i Leśmiana). W interesie kultury polskiej, nowych pokoleń Polaków jest, by PIW działał nadal, kontynuując swój wartościowy program wydawniczy i reprezentując wysoki standard polskiego edytorstwa.

Za Zarząd Główne SDP

Stefan Truszczyński

Sekretarz Generalny SDP

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *