Rozbój w Skarszewach

Policjanci ze Skarszew zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został przekonwojowany do starogardzkiej komendy. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci z Posterunku w Skarszewach otrzymali wezwanie na interwencję domową. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny natychmiast skierował w ten rejon znajdujący się w pobliżu radiowóz.

Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce zauważyli wybiegającego z budynku mężczyznę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że legitymowany 44-latek chwilę wcześniej obrabował zamieszkującą w tym budynku kobietę. Sprawca wyrwał kobiecie z rąk torebkę z pieniędzmi i opuścił mieszkanie.

W wyniku natychmiastowej interwencji sprawca tego przestępstwa został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Pokrzywdzona w wyniku rozboju kobieta odzyskała skradzione pieniądze.

Dzisiaj 44-latek zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzuty. Za kradzież z użyciem przemocy kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *