Rozbój przed północą – wtargnęli do obcego mieszkania, pobili, okradli. Rano aresztowani

PRUSZCZ GD. Zatrzymano dwóch mężczyzn, który dokonali rozboju na mieszkańcu gminy Trąbki Wielkie. Wtargnęli do mieszkania 25-latka, pobili go i ukradli m.in laptop i telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę 1,5 tys. zł. Mężczyźni w wieku 40 i 25-lat w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi, mieli po 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Usłyszeli zarzut rozboju.

W poniedziałek (6 kwietnia br.) o godz. 00.05 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon od mieszkańca gminy Trąbki Wielkie, który zgłosił rozbój. Dyżurny natychmiast zajął się sprawą i skierował na miejsce policjantów. Z ustaleń śledczy wynikało, że kilka minut przed północą (5 kwietnia br.) do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili go i ukradli mu laptopa, telefon komórkowy, jednostkę centralną komputera oraz router internetowy. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę 1,5 tys. zł.

Kryminalni z pruszczańskiej komendy policji pracujący nad sprawą rozboju po kilku godzinach zatrzymali podejrzanych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Trąbki Wielkie w wieku 25 i 40-lat. Do zatrzymania obu sprawców doszło 6 kwietnia br. o godz. 8.10 w mieszkaniu należącym do rodziny jednego z podejrzanych. Mężczyźni byli zaskoczeni interwencją, nie stawiali żadnego oporu. W momencie zatrzymania byli nietrzeźwi, mieli po 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci odzyskali przedmioty, które były ukryte w lesie i oddali je właścicielowi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie obu podejrzanym zarzutu rozboju. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zostawał wobec obu mężczyzn dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *