Rosjanin mercedesem wjechał w opla. Poważnie ranna została kobieta

SŁUPSK. Do wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Barkowo. Dostawczy peugeot najechał na tył osobowego opla. Pasażerka corsy z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana śmigłowcem do szpitala.

W miniony piątek tuż po godz. 17.00 dyżurny w człuchowskiej komendzie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Barkowo, gdzie na tył osobowego opla na prostym odcinku drogi najechał dostawczy peugeot. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego, oraz służby ratownicze. Na miejscu zabezpieczono miejsce zdarzenia i zorganizowano objazdy, a policyjny technik przeprowadził oględziny.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący peugeotem 47-letni obywatel Rosji nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami w wyniku czego uderzył w tył jadącego z małą prędkością opla, który zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia 44-letnia pasażerka corsy odniosła poważne obrażenia ciała, pogotowie lotnicze zabrało ją do szpitala w Koszalinie. Kierowcy opla i peugeota nic się nie stało, obaj byli trzeźwi. Na drodze krajowej nr 22 przez prawie trzy godziny były utrudnienia w ruchu pojazdów.

Wczoraj kierujący peugeotem Rosjanin usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w którym osoba odniosła ciężkie obrażenia ciała. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *