Strzelił do kolegi z wiatrówki

SOPOT. Zatrzymano 47-latka, który pokłócił się ze swoim kolegą groził mu i strzelił do niego z wiatrówki. Ranił mężczyznę w twarz. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu. Zatrzymany 47-latek wczoraj usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Wobec sprawcy tego przestępstwa zastosowano dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

W miniony piątek policjanci otrzymali zgłoszenie od pogotowia, że udzielają pomocy mężczyźnie, który został najprawdopodobniej postrzelony z wiatrówki. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że na dozorowany przez niego plac przy ul. 3 Maja weszło dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn, którzy zaczęli strzelać do niego z broni pneumatycznej. Mężczyzna miał obrażenia twarzy i został przewieziony do szpitala. Podczas gdy policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zabezpieczali na miejscu ślady tego przestępstwa, a policjanci kryminalni ustalali przebieg zdarzenia, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego szukali sprawców uszkodzenia ciała 68-latka.

Na podstawie zebranych informacji oraz zabezpieczonym na miejscu śladom przestępstwa, policjanci ustalili, że pokrzywdzony znał sprawcę, a do przestępstwa doszło w zupełnie innych okolicznościach niż przekazał policjantom pokrzywdzony. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony, w pomieszczeniu obok nadzorowanego przez niego placu pił alkohol ze swoim kolegom. Mężczyźni pokłócili się, wtedy 47-latek najpierw zaczął grozić pokrzywdzonemu, a potem strzelił do niego kilkukrotnie w twarz z wiatrówki. Policjanci krótko po przyjęciu zawiadomienia ustalili tożsamość sprawcy tego przestępstwa. 47-letni mieszkaniec Sopotu został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych za które może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec 47-latka dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *